EKO CHOINKA

20 grudnia 2015

Choinka w nietypowej odsłonie. Jest to choinka niebanalna, a do tego ekologiczna. Głównym celem było wykonanie ozdób świątecznych z materiałów nadających się do recyklingu. W centrum zainteresowania znalazły się zużyte żarówki! EKO CHOINKĘ w naszej szkole wykonały uczennice klasy 1TŻI pod opieką p. Marty Jaworskiej. Owa choinka, to żywy świerk z korzeniami w donicy ozdobionej – słomianką;)

Wszystkie ozdoby wykonane są własnoręcznie przez uczennice naszej szkoły. Do ich wykonania zostały wykorzystane między innymi lakier do paznokci, wstążki, tasiemki, farby do szkła, brokat, papier, guziki itp. Dzięki pomysłowości i zdolnościom manualnym powstały śliczne bałwanki, pingwiny, renifery, choinki i inne różności. A wszystkie te cuda z zużytych żarówek! Nawet gwiazda, która zdobi czubek tej "zacnej" choinki wykonana jest ze starych żarówek, które dostały drugie życie.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszej EKO CHOINKI. Być może warto pomyśleć nad eko-ozdobami w zaciszu własnego domu? Zamiast kupować kolejne nowe rzeczy możemy po prostu nadać nowe życie starym, z pozoru bezużytecznym przedmiotom.

Marta Jaworska

Wszystkie odsłony: 7781916