Białobrzeski Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Białobrzegów DYKTANDO 2017

Już po raz VIII w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. J. Kochanowskiego w Białobrzegach miał miejsce Białobrzeski Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Białobrzegów DYKTANDO 2017. Konkurs rozpoczął się 23 października od godz. 10.00,  a przystąpiło do niego blisko 90 osób. Naszą szkołę reprezentowała liczna, 26- osobowa grupa uczniów pod opieką nauczycieli: p. Elżbiety Michalak, p. Moniki Śliwy i p. Katarzyny Kot.

Po powitaniu gości przez dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury –Zygmunta Andrzeja Łukomskiego,  prof. Andrzej Markowski – Członek Rady Naukowej Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego wytłumaczył zasady konkursu i odczytał tekst dyktanda, którego jest autorem.

W tym roku tekst dyktanda okazał się zbyt trudny dla uczniów naszej szkoły i nie zdobyli żadnego wyróżnienia, ale przecież kolejna szansa już za rok!

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły