Gastronomia w niecodziennym wydaniu

23 listopada br. uczniowie klas gastronomicznych i hotelarskich w ramach nagrody za aktywną pracę podczas III Powiatowej Gali Charytatywnej miło spędzili dzień, tym razem w roli gości restauracji. 

W czwartkowy poranek 76 uczniów wraz z opiekunami pojechało do Radomia, by obejrzeć hit polskiego kina w tym sezonie – „Listy do M. 3”. Po seansie z dużą dawką emocji i … kalorii w postaci kinowego menu (obowiązkowo Coca Cola i popcorn!) udali się do radomskiej restauracji Paragraf, gdzie mieli okazję skosztować znakomitych potraw serwowanych w tym lokalu.

Goście zjedli uroczysty obiad składający się  z dwóch dań i deseru, wnikliwym wzrokiem obserwując fachową obsługę konsumenta. Menu było różnorodne i każdy miał okazję spróbować ulubionego, bądź jeszcze nieznanego dania.

Wyjazd był okazją do integracji, ale przede wszystkim ciekawą lekcją dla przyszłych techników gastronomii i hotelarstwa. Uczniowie wiedzą, jak ważne jest doświadczenie w tej dziedzinie i chętnie korzystają z możliwości, które są stwarzane dla ich rozwoju.  

Serdeczne podziękowania składamy władzom Starostwa Powiatowego w Białobrzegach oraz władzom Urzędu Miasta i Gminy Białobrzegi za ufundowanie tak miłej niespodzianki. Cieszymy się, że  zaangażowanie uczniów zostało docenione. 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły