FILMOWA DYSKUSJA Z PROFILAKTYKĄ

NAJLEPSZY – termin wieloznaczny, ponieważ: – to tytuł filmu, który koniecznie trzeba obejrzeć!; – to ocena pracy aktorów i całej ekipy filmowej; – to ten uczeń klasy trzeciej, który w nagrodę za najwyższą frekwencję pojechał na wycieczkę. Uczniowie obejrzeli film „Najlepszy” z zapartym tchem. Była to oparta na faktach historia Jerzego Górskiego. Nie miał niczego, a zdobył wszystko. Był na samym dnie, ale wzniósł się tam, gdzie większość ludzi nigdy nie dotrze.

„Najlepszy” to historia o niezwykłej, ponadczternastoletniej walce z uzależnieniem od narkotyków, papierosów i alkoholu. Dzięki terapii i uprawianiu sportu bohater podniósł się i wygrał prestiżowe zawody Double Ironman w USA (prawie 8 kilometrów pływania, 360 kilometrów jazdy rowerem i 84 kilometry biegu). Jerzy Górski, były narkoman i monarowiec, a jednocześnie legenda polskiego triathlonu, jest symbolem walki z własnymi słabościami. 

Po projekcji filmu uczniowie mieli okazję poznać głównego bohatera Jerzego Górskiego oraz Łukasza Grassa – autora książki biograficznej o nim. Obydwaj Panowie w sposób wyczerpujący odpowiadali na zadawane przez publiczność pytania, dotyczące filmu i jego życia.

Całe spotkanie zostało zorganizowane przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu w ramach działań profilaktycznych Wydziału Prewencji. Uczniowie wysłuchali również prelekcji na temat  „Odpowiedzialności karnej nieletnich”.  

 

EnglishGermanHungarianPolishPortugueseRussian
Laureat Godła
Partnerzy Szkoły