Warsztaty pt.”Jak oswoić niepełnosprawność?”

W dniu 13 listopada 2018 roku uczniowie klas I Technikum Ekonomiczno – Hotelarskiego oraz II Technikum Ekonomicznego uczestniczyli w warsztatach na temat: Jak oswoić niepełnosprawność? Spotkanie prowadziła Pani Agnieszka Sadowska – adiunkt Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu. Zajęcia ukierunkowane były na kształtowanie postaw tolerancji i otwartości wobec osób niepełnosprawnych, motywowanie uczniów do przełamywania barier i leku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi. Ponadto uświadomiły młodzieży, z jakimi trudnościami i problemami spotykają się osoby dotknięte różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Podczas warsztatów uczniowie angażowali się w ich przebieg, co świadczy o tym, że zajęcia wzbudziły zainteresowanie.